Dlaczego głośnik Bluetooth gra cicho?

Niektórym ludziom wydaje się, że gdy tylko podłączą swój głośnik, od razu będą mogli się cieszyć wspaniałymi dźwiękami. Takimi, które będą na odpowiednim poziomie, będą czyste, głębokie i nie będziemy musieli się martwić o ich jakość. Niestety, jak się okazuje nie zawsze się to udaje przy pierwszym podejściu, bo może się okazać, że nasz głośnik Bluetooth nie chce grać. Albo dźwięku nie będzie w ogóle, albo będzie on znacznie cichszy niż się spodziewaliśmy. Co możemy zrobić, aby sprawić, żeby jednak głośnik działał tak jak powinien?

Jest kilka kroków do wykonania

Jeżeli nasz głośnik Bluetooth gra znacznie ciszej niż chcieliśmy, to z pewnością powinniśmy poszukać przyczyny takiej sytuacji, tak aby jak najszybciej usunąć problem i móc się cieszyć z muzyki lecącej z takiego głośnika.

Na początek powinniśmy sprawdzić czy nasz głośnik Bluetooth faktycznie jest połączony z nośnikiem dźwięku. Może się okazać, że podczas łączenia coś nie załapało i nam będzie się wydawało, że wszystko jest połączone, a w rzeczywistości te dwa urządzenia nie zostaną ze sobą sparowane. Dodatkowo warto się upewnić czy mamy zarówno w głośniku Bluetooth jak i w nośniku dźwięku ustawioną opcję, aby odtwarzały dźwięk, bo to także może być problemem i sprawiać, że nasz głośnik będzie grał znacznie ciszej niż tego oczekiwaliśmy. Może się też okazać, że znajduje się zbyt blisko metalowych elementów, które będą zakłócały sygnał między głośnikiem Bluetooth a urządzeniem, przez co nie tylko jakość dźwięku nie będzie zadowalająca, ale również głośność będzie znacznie niższa niż chcemy.

Co jeszcze może być przyczyną?

Jeżeli mamy głośnik Bluetooth, który można też połączyć z urządzeniem za pomocą kabelka audio i my ten kabelek podłączyliśmy, to warto go odłączyć, bo może się okazać, że to właśnie on będzie przyczyną problemu i to przez niego nasz głośnik będzie grał zbyt cicho.

Warto czasami także na nowo uruchomić program muzyczny, a nawet i cały sprzęt, bo może się okazać, że za pierwszym razem coś nie załapało i przez to nasz głośnik Bluetooth gra znacznie ciszej niż powinien. W ostateczności może być tak, że będziemy musieli skasować dane sparowanie urządzeń i na nowo je wykonać. Pamiętajmy, że to są tylko sprzęty, a więc nie zawsze wszystko może załapać od samego początku tak jak powinno. Warto zobaczyć jakie mamy tutaj możliwości, sprawdzić co możemy zrobić, aby poprawić dźwięk w naszym głośniku Bluetooth i sprawić, żeby grał on znacznie głośniej niż ma to miejsce w danym momencie. Jeśli nasze działania nie przyniosą efektu, warto będzie podłączyć inny głośnik i sprawdzić, czy problem będzie taki sam.