Słuchawki wygłuszające i wyciszające – ranking najlepszych modeli

Jeżeli podczas słuchania muzyki korzystamy ze słuchawek, to z pewnością zależy nam na jak najlepszej jakości dźwięków, ale z drugiej strony też, chcemy mieć pewność, że dźwięki z zewnątrz nie będą nam zakłócały przyjemności słuchania ulubionych utworów, jak i pozwolą nam się wyciszyć. Może się też okazać, że nie tylko będziemy chcieli wyciszyć inne hałasy, ale również nie będziemy chcieli, aby to co będzie leciało w naszych słuchawkach, docierało do osób z zewnątrz. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób wybierając słuchawki, decyduje się na to, aby były one odpowiednio wygłuszone i wyciszone. Jak się okazuje, tutaj również mamy kilka możliwości do wyboru, dlatego warto się przyjrzeć im wszystkim.

Jakie są propozycje

Jesteśmy zainteresowani nabyciem słuchawek wygłuszających? Jeśli tak, to warto się zastanowić w jakim stopniu ma się to odbywać. Czy chcemy, żeby to były słuchawki zamknięte, a więc żadne dźwięki z zewnątrz nie będą do nas docierały, ani żadne dźwięki ze słuchawek nie będą docierały do osób postronnych? A może jednak chcemy choć trochę wiedzieć, co dzieje się dookoła nas, co będzie istotne podczas poruszania się po mieście, aby słyszeć chociażby nadjeżdżający samochód? Wówczas może się okazać, że lepszym rozwiązaniem będą słuchawki półotwarte, a więc takie, które będą trochę tych dźwięków zewnętrznych do nas dopuszczały, ale jednocześnie będą one znacznie cichsze, niż miałoby to miejsce w przypadkusłuchawek otwartych.

Przy tych ostatnich nie będziemy mieli żadnego wyciszenia, wszystko będziemy słyszeć, a i osoby obok nas będą słyszały wszystko z naszych słuchawek. Co gorsza, przez docierający hałas z zewnątrz będziemy mieli potrzebę ustawiania wyższej głośności, przez co dodatkowo będziemy niszczyć sobie słuch.

Na to też zwróćmy uwagę

Wybierając słuchawki, które mają wygłuszać i wyciszać dźwięki dookoła nas, powinniśmy zwrócić również uwagę na to, jak prezentują się takie słuchawki. Im częściej mamy zamiar z nich korzystać, im więcej godzin planujemy je nosić, tym ważniejsze będzie to, aby wybrać słuchawki nauszne, a więc takie, które będą otulały nasze ucho, które będą wyłożone specjalnym materiałem i które w żaden sposób nie będą uciskały nam uszu powodując dyskomfort. Oczywiście za dobrej jakości słuchawki, takie które będą oferowały perfekcyjne wygłuszenie, które będą wygodne i które będą oferowały wysoką jakość dźwięków będziemy musieli zapłacić trochę więcej. Jednak warto to zrobić, zwłaszcza jeśli chcemy z takich słuchawek korzystać przez długi czas.